0

Stjepanović i Lenđer bez finala na SP

Objavljeno: 28.07.13 u 12:19

Srpski plivači Velimir Stjepanović i Ivan Lenđer nisu uspeli da se plasiraju u finala u svojim disciplinama na Svetskom prvenstvu koje se održava u Barseloni.

Stjepanović je u trci na 400 metara slobodnim stilom završio na 18. mestu sa vremenom 3:51,90 minuta.

Lenđeru je za dlaku ostao bez polufinala u trci na 50 metara kraul pošto je u kvalifikacijama završio na 17. mestu. On je trku završio u vremenu od 23,58 sekundi, što je bilo sporije za pet desetinki od mesta koje je vodilo u polufinale.

Još jedan srpski predstavnik će u nedelju pokušati da ostvari što bolji rezultat na Svetskom prvenstvu u Barseloni. U trci na 100 metara prsno takmičiće se Čaba Silađi.