Uživo: Jagodina – Rubin 2:3 (kraj), Voša – Honved 2:0 (kraj)

Fudbaleri Jagodine nisu imali sreće na žrebu, pa će večeras dočekati najjači tim u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, ruski Rubin iz Kazanja. Meč je zakazan za 20 časova, a glavni arbitar je Ken Hansen iz Danske.

„Ćurani“ će večeras debitovati na evro sceni, a trener Mladen Dodić opredelio se da počne u sastavu: Đuričić, Dukić, Mihajlović, Tomić, El Monir, Lepović, Đurić, Gogić, Damjanović, Cvetković, Hadžibulić.

Ruska ekipa će na teren istrčati u sastavu: Arlauskis, Šaronov, Markano, Ansaldi, Natko, Kisljak, M’Vila, Eremenko, Rzjancev, Rondon, Prudnikov.

Arlauskis, Šaronov, Markano, Ansaldi, Natko, Kisljak, M’Vila, Eremenko, Rzjancev, Rondon, Prudnikov.Pročitajte više: https://www.sportal.rs/news.php?news=105675

3′ – Prvi šut ka golu Đuričića, ali bez opasnosti za golmana Jagodine.

12′ – GOL! Prvu pravu priliku za goste iskoristio je Prudnjikov i sa sedam-osam metara smestio loptu u mrežu Đuričića.

17′ – Vukašin Tomić je šutirao sa nekih 25 metara, ali je lopta prohujala pored gola.

21′ – GOL! Načo je duplirao prednost Rubina kada je šutirao iskosa sa leve strane sa ivice kaznenog prostora, a lopta je odskočila ispred Đuričića i završila je u mreži.

28′ – El Munir je pokušao da ugrozi gol Rubina, ali je bio neprecizan.

40′ – Ruska ekipa nastavlja sa napadima i pored pristojnog vođstva.

Poluvreme na meču u Jagodini. Rubin ima zasluženo vođstvo od 0:2.

48′ – Jagodina pokušava da smanji vođstvo gostiju. Lepović šutira preko gola.

52′ – Đurić je pokušao iz slobodnog udarca, ali je Arlauskis uhvatio.

56′ – Lepović je pokušao da postigne pogodak, a posle njegovog šuta „ćurani“ su tražili igranje rukom, ali sudija ništa nije svirao.

60′ – Gogić je odlično šutirao sa dvadesetak metara, ali je golman Rubina krajnjim naporom sprečio pogodak.

72′ – GOOOL! Jagodina postiže prvi pogodak u istoriji kluba na evro sceni. Strelac je Damjanović.

77′ – Odlična akcija Jagodinaca po desnoj strani, ali je lopta otišla iza leđa Lepovića.

87′ – GOL! Rondon je posle nekoliko šuteva i odbitaka iz prve sa sedam-osam metara poslao loptu pod prečku gola Jagodine.

92′ – GOOOL! Projić je odlično centrirao sa leve strane, Damjanović šutirao pogodio stativu, a lopta se odbila na glavu Lepovića koji je smestio loptu u mrežu.

Vojvodina je uspešno startovala u kvalifikacijama za Ligu Evrope pošto su u prvom kolu savladali ekipu Hibernijansa ukupnim rezultatom 7:3.

Novosađani će večeras u prvoj utakmici 2. kola dočekati mađarski Honved koji je bio više nego ubedljiv u dvomeču sa Čelikom iz Nikšića. Bilo je 13:1 ukupnim rezultatom, ali mnogi sumnjaju da su fudbaleri ove dve ekipe namestili rezultat u revanš meču kada je bilo 9:0.

Meč između Vojvodine i Honveda na stadionu Karađorđe počinje u 20:30 časova, a glavni sudija je Rudi Buke iz Francuske.

Vojvodina će igrati u sastavu: Delač, Nastić, Trajković, Đurić, Vulićević, Vranješ, Radoja, Poletanović, Alivodić, Oumaru, Škuletić.

Za Honved će igrati sledećih 11 igrača: Kemeneš, Alcibijade, Lovrić, Ignjatović, Barat, Večei, Hidi, Nađ, Živanović, Testardi, Holender.

1′ – Utakmica je počela.

11′ – I Vojvodina i Honved su po jednom pokušali da ugorze gol rivala, ali nisu bili precizni, pa je ostalo 0:0.

19′ – GOOOOL! Posle kornera sa desne strane, u „šumi“ fudbalera najviše je skočio Branislav Trajković i sa pet metara glavom sproveo loptu u mrežu Honveda.

22′ – CRVENI KARTON! Vojvodina je ostala sa deset igrača zbog neopreznog starta Bojana Nastića koji je isključen.

30′ – Vojvodina je mogla da udvostruči prednost Poletanović se našao u šansi, ali mu je lopta pobegla i završila pored stative.

43′ – Pokušali su fudbaleri Honveda da posle kornera ugroze gol domaćina, ali je Delač bio siguran.

Kraj prvog poluvremena Vojvdina uspeva da održi stečeno vođstvo iako je na terenu brojčano slabija pošto je isključen Nastić.

48′ – Po jedna prilika na obe strane na početku drugog poluvremena, ali je ostalo 1:0.

65′ – Vojvodina je pokušala iz nekoliko kontranapada da udvostruči prednost, ali su gosti bez većih problema sačuvali mrežu.

72′ – GOOOL! Penal za Vojvodinu zbog faula nad Oumaruom. Siguran egzekutor sa 11 metara bio je Vranješ.

80 ‘ – Vulićević se našao u prilici, ali je golman gostiju reagovao na vreme.

87′ – Akvizicija Vojvodine iz Čelsija golman Matej Delač se ponovo istakao i pokazao da će biti odlično pojačanje sa novosadsku „Staru damu“.

94’ – Utakmica je gotova. Vojvodina je savladala Honved i sa dva gola prednosti putuje u Mađarsku.