0

Savršen početak Vilotića u novoj sezoni

Objavljeno: 14.07.13 u 20:44

vilotic

Fudbalsko prvenstvo Švajcarske počelo je nešto ranije u odnosu na ostala u Evropi, a u prvom kolu su igrači Grashopera slavili na strani protiv Sankt Galena rezultatom 2:0.

Jedni od favorita za osvajanje titule od samog početka su nametnuli svoj stil igre, a igrači ekipe čiji se osnovni kostur gotovo nije ni promenio u odnosu na prošlu sezonu, pokazali su da su na pripremama vredno radili. Stub odbrane ponovo je činio Milan Vilotić uz Stefana Grihtinga, pa je tim iz Ciriha završio prvu zvaničnu utakmicu u sezoni bez primljenog gola.

Grashoper je poveo u 66. minutu fenomenalnim volej udarcem Gašija, a Sankt Galen je 20 minuta kasnije mogao do izjednačenja kada je prekršaj Veroljuba Salatića okarakterisan za jedanaesterac.

Na sreću „skakavaca“ Čavušević nije bio precizan za šta je kažnjen u 90. minutu golom Hajrovića.

Grashoper u narednom kolu 21. jula dočekuje najvećeg rivala iz prošle sezone, ekipu Bazela.