0

Ristić i Savatović ispali, Dodig 20. u desetoboju

Objavljeno: 12.07.13 u 23:21

atletika-atletska-atleticari-atleticarke-staza-trcanje-sprint-morguefile-com-jpg_660x330

Naš reprezentativac Milan Ristić danas je takmičio u disciplini 110m prepone, i nažalost nije uspeo da se plasira u finale, trku je završio rezultatom 14.12s, i ukupno se našao na 11-tom mestu.

Sara Savatović nije uspela da se plasira u finale bacanja kladiva na Prvenstvu Evrope za mlađe seniore u Tampereu.

U prvoj grupi Sara je bacila 57,34 metra, što je bilo dovoljno za 10. mesto u grupi, a 20. ukupno. U finale je ulazilo 12 najboljih.

Dino Dodig drugi dan desetoboja završio sa dva nova lična rekorda na 110m prepone, rezultatom 14.85s i u bacanju diska, 40.83s. U skoku motkom zabeležio je visinu od 4.20m, a koplje je bacio 43.31m. Poslednja disciplina bila je 1500m , i Dino je istrčao rezultatom 4:34,71. Sa ukupno 7225 bodova zauzeo 20. mesto.

Trećeg dana Prvenstva Evrope naš očekuje finalna trka Emira Bekrića na 400m prepone, kvalifikacije na 1500m Amele Terzić i kvalifikacije u bacanju koplja Marije Vučenović.