0

Španija sa „kreča“ u finalu

Objavljeno: 27.06.13 u 23:59

de rosi

Fudbalska reprezentacija Španije plasirala se u finale Kupa konfederacija nakon što je večeras u polufinalnom meču savladala posle boljeg izvođenja penala selekciju Italije rezultatom 7:6.

Prvo poluvreme donelo je odličnu utakmicu, a dominirala je selekcija Italije. Ređale su se prilike pred golom Kasiljasa u prvom poluvremenu, a najbolju je imao Mađo, čiji udarac je odbranio golman „crvene furije“. Španija preko Toresa uzvratila, ali je njegov šut otišao preko gola „azura“.

Drugi deo igre nije protekao u istom tempu, viđeno je nekoliko poluprilika pa je utakmica otišla u produžetke u kojima nije bilo promene rezultata iako je Đakerini imao sjajnu šasnu kada je pogodio stativu, a isto to na drugoj strani pošlo je za nogom Ćaviju.

U izvođenju penala su se bolje snašli Španci, koji će tako u finalu za protivnika imati domaću selekciju Brazila.