ATP

Novak rutinski savladao Rejnoldsa

Objavljeno: 27.06.13 u 20:43

Novak Djokovic1

Novak Đoković plasirao se u 3. kolo Vimbldona pošto je sa 3:0, po setovima 7:6 6:3 6:1 savladao američkog tenisera Bobija Rejnoldsa.

Prvi reket sveta rutinski je na zatvorenom Centralnom terenu Vimbldona odigrao ovaj meč.

Jedino u prvom setu igralo se poen za poen i taj deo igre Novak je rešio tek u taj brejk posle 51 minuta igre.

To je otprilike bilo sve što je Rejnolds prikazao na ovom meču, jer kako je krenuo drugi set videlo se da je Amerikanac pao u igri. Novak je minimalno pojačao tempo, ruka mu se opustila i bez ikakvih problema uzeo je sledeća dva seta.

„Čudne su se stvari događale u prethodnih dva dana. Slabije rangirani teniseri imaju svoje ambicije. Morao sam da budem pažljiviji zbog zatvorenog krova, ali bio sam dobar u drugom i trećem setu“ rekao je Đoković posle meča.

U narednoj rundi Novak će igrati sa boljim iz meča Šardi – Štruf. Taj meč je zbog kiše pomeren za petak pri rezultatu 1-1 u setovima i 2:1 za Nemca u trećem setu.