0

Ređaju se medalje na EP, Boltić i Dragosavljević osvojili srebro

Objavljeno: 16.06.13 u 12:04

boltic-dragosavljevic

Srpski kajakaši Simo Boltić i Marko Dragosavljević osvojili su srebrnu medalju u olimpijskoj disciplini K-2 500 metara na prvenstvu Evrope u Portugaliji. Srpski tandem stigao je u cilj iza Nemaca Maksa Rendšmita i Markusa Grosa, a ispred Poljaka Pavela Šandraha i Marijusa Kujavskog, prenela je agencija Tanjug.

Srpske kajakašsice Nikolina i Olivera Moldovan osvojile su peto mesto u olimpijskoj disciplini K-2 500 metara na prvenstvu Evrope u Portugaliji. Zlato je pripalo Poljakinjama Karolini Naji i Beati Mikolajčik, srebro Nemicama Franciski Veber i Tini Diece, a bronza Mađaricama Katalin Kovač i Nataši Janić.

Srpski četverac na 1.000 metara (Milenko Zorić, Ervin Holpert, Aleksandar Aleksić, Dejan Terzić) osvojio je sedmo mesto u finalnoj trci. Medalje su pripale Česima, Portugalcima i Mađarima.