0

Teorija i sada jedva da postoji

Objavljeno: 07.06.13 u 22:56

BELGIUM SOCCER RED DEVILS BELGIUM VS SERBIA

Srbija je svoje šanse za plasman na Svetsko prvenstvo u Brazilu sada svela na potpuno nemoguću misiju. Orlovi su protiv Belgije na gostovanju poraženi sa 2:1 (1:0).

Golove za Belgiju postigli su De Brujne u 13. minutu i Felaini u 60., dok je počasni gol za Srbiju bio delo Kolarova u 87. minutu igre.

Teško je pisati o ovoj utakmici iz prizme samo jednog meča jer je utisak ipak celokupan i on govori da je Srbija gotovo sigurno bez plasmana na SP u Brazilu. Domen teorije ipak postoji koliko god to suludo zvučalo zahvaljujući pobedi Škotske u Zagrebu. Ipak kada bi Orlovi ipak uspeli da stignu u Brazil to bi bilo jednako osvajanju Svetksog prvenstva.

Mihini „Orlovi“ potpuno su podbacili u ovom ciklusu takmičenja. Izuzimajući poluvreme protiv Belgije u Beogradu i drugih 45 minuta protiv Hrvatske sve ostalo što su učinili nije bilo dostojno dresa koji nose.

Takođe možda su zapravo ove kvalifikacije pokazale realnost u kojoj se srpski reprezentativni fudbal nalazi, mada je to po imenima u timu teško prihvatiti  jer Ivanović, Kolarov, Subotić, Basta, Tadić, Đuričić i ostali svakako imaju veći potencijal.

Što se tiče Belgijanaca oni sada zauzimaju prvo mesto na tabeli jer su iskoristili kiks Hrvatske koja je u Zagrebu poražena od Škotkse minimalnim rezultatom. Belgija tri kola pre kraja kvalifikacija ima 19 bodova, tri više od Hrvatske. Srbija ima samo sedam bodova.