ATP

Janko posle maratona savladao Verdaska

Objavljeno: 31.05.13 u 15:57

France Tennis French Open

Janko Tipsarević je posle velike borbe sa Fernandom Verdaskom na kraju ipak uspeo da obezbedi plasman u 3. kolo Rolan Garosa pošto je savladao Španca sa 3:2, po setovima 7:6(3), 6:1, 3:6, 5:7, 8:6, posle četiri i po sata igre.

Nakon prva dva osvojena seta izgledalo je da će Janko lako izaći na kraj sa iskusnim Verdaskom, koji je ipak produžio neizvesnost osvojivši treći deo igre.

Pri rezultatu 5:4 u četvrtom setu Tipsarević je imao dve meč lopte, ali na servis rivala. Nije uspeo da ih materijalizuje što je Verdasko znalački iskoristio vezavši tri naredna gema čime je meč odveo u odlučujući set.

U petom setu sve do 14. gema nije bilo brejk prilika, a do prvih je došao Janko i to dve vezane, koje su ujedno bile i meč lopte. Prvu nije iskoristio, ali zato drugu jeste te je došao do 3. kola Rolan Garosa.

U borbi za osminu finala Tipsarević će se sastati sa Rusom MIhailom Južnjim.