in ,

Blekhoksi izborili majstoricu

169567116_slide

Hokejaši Čikago Blekhoksa pobedom u Detroitu nad Red Vingsima od 4:3 u šestoj utakmici polufinala zapadne konferencije Stenli kup plej ofa izjednačili su rezultat u seriji na 3-3 i izborili se za majstoricu koja će biti odigrana na njihovom ledu u Junajted centru.

Dvadeset minuta delilo je Red Vingse od plasmana u finale konferencije ali su Blekhoksi u poslednjoj trećini uspeli da naprave veliki preokret i izbore se za sedmi meč serije.

Poveli su hokejaši Čikaga golom Hose u 4. minutu prve trećine, ali je izjednačanje domaćima doneo Ivs na nešto više od minut pre kraja prvog perioda. na 2:1 za Red Vingse povisio je Anderson polovinom druge trećine. Hoksi se vraćaju u meč na sam startu poslednjeg perioda kada je Handzus izjednačio na 2:2, da bi potom golovima Bikela i Frolika stigli do dva gola prednosti.

Sve što su Red Vingsi do kraja uspeli da urede jeste da ublaže poraz golom Brunera na samom završetku utakmice.