0

Hofenhajm ostaje u Bundesligi

Objavljeno: 27.05.13 u 22:22

hofenhajm

Fudbaleri Hofenhajma obezbedili su učešće u nemačkoj Bundesligi i naredne sezone pošto su i u revanš meču plej-ofa bili bolji od Kajzersaluterna. ovoga puta oni su slavili sa 2:1 na Fric Valter stadionu u Kajzerslauternu.

Gosti su poveli pred kraj prvog poluvremena u 44. minutu golom Davida Anhela Abrahama. U 65. minutu Aleksander Baumjohan svojim pogotkom doneo je tračak nade domaćim navijačima. Međutim, Janik Vestergard golom u 74. minutu otklanja sve dileme oko pobednika ovog dvomeča.

Hofenhajm je ukupnim rezultatom od 5:2 savladao Kajzerslautern i tako obezbedio mesto u najjačem nemačkom takmičenju.