0

KRAJ: Smederevo – Partizan 0:2, Crvena zvezda – Sloboda 1:2

Objavljeno: 22.05.13 u 16:51

Po okončanju mečeva 29. kola Jelen Superlige jasno ej da je Partizan osvojio 25. titulu državnog prvaka, a za opstanak u eliti u poslednjem kolu boriće se Radnički 1923 i Novi Pazar koji imaju bod više od pretposlednjeg BSK-a, dok je Smederevo odavno već drugoligaš.

Novi Pazar – Rad 4:0 (1:0)

KRAJ – Završen je meč i na Marakani, fudbaleri Crvene zvezde su porazom oprostili od svojih navijača, Zvezda – Sloboda 1:2

90+2′Asamoa je imao dobru priliku da donese izjednačenje Zvezdi, ali nije uspeo da postigne gol

KRAJ – U Subotici Spartak – OFK Beograd 0:2

KRAJ – U Kragujevcu je Radnički savladao Vojvodinu sa 2:0

90′ – Igraće se još četiri minuta nadoknade vremena na Marakani

KRAJ – U Borči je domaći tim izgubio od Jagodine 1:2 te je ostao na pretposlednjem mestu na tabeli

KRAJ – U Novom Pazaru gde je domaći tim savladao Rad sa 4:0 i tako ostao u trci za opstanak sa kragujevačkim Radničkim i BSK-om

KRAJ – U Novom Sadu je Donji Srem savladao Hajduk sa 1:0 i tako obezbedio opstanak u Superligi

90‘ – Novi Pazar vodi protiv Rada sa 4:0

KRAJ – U Smederevu gde je Partizan pobedio sa 0:2 čime je došao do šeste uzastopne titule prvaka Srbije

84‘ – GOOOOL, Mudrinski smanjuje prednost Slobode – 1:2, zbog protesta isključen trener gostiju Ljubiša Stamenković

88‘ – Sikić je imao situaciju „1 na 1“ sa golmanom Partizana, ali se Petrović istakao odličnom odbranom

KRAJ – U Nišu je Radnički pobedio Javor sa 2:0 i tako obezbedio opstanak u Jelen Superligi

84′ – Sikimić je imao najbolju šansu za Smederevo, ali je Petrović vrlo dobro intervenisao

80′ – Novi Pazar overava pobedu protiv Rada – 3:0

74‘ – Sa severne tribine Marakane se čuje skandiranje „Kao pi.. igrate“

81‘ – Još 10 minuta do kraja utakmice u Smederevu gde Partizan u potpunosti kontroliše situaciju

73‘ – Salve zvižduka na Marakani upućene igračima domaćeg tima

71‘ – GOOOOOOOOOOL, Ranđelović postiže i drugi gol za Slobodu na Marakani. Užičani koriste grešku odbrane Crvene zvezde, Tijago asistira iskusnom centarforu koji ne prašta u takvim prilikama

74‘ – Lopta posle topovskog udarca Volkova odlazi pored gola Smedereva

66′ – Još jedna akcija istog tandema, ali Ranković brani slabašan udarac Mihajlovića

65‘ – Stefan Mihajlović ne stiže na centaršut Natanijela Asamoe

72‘ – Dobra prilika za Šćepovića, ali odlično reaguje golman Smedereva

61′ – Pomilovani Stefan Mihajlović je zamenio lošeg Daudu

67′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOL, samo dva minuta kasnije Kojić je bio daleko precizniji, odlično je ragovao na asistenciju Šćepovića i dovodi Partizan u vođstvo od 0:2

65′ – Kojić, koji je pre nekoliko minuta zamenio Mitrovića, prvi put šutira ka golu Smedereva, ali lopta odlazi visoko iznad prečke

61′ – Novi Pazar povećava svoju prednost na 2:0, Popović je duplirao prednost svog tima

55′ – Prema vestima koje stižu sa Marakane u poluvremenu je bilo burno u svlačionici Zvezde pošto se trener Sa Pintu žestoko izvikao na igrače zbog nezalaganja u prvom delu igre

60′ – Radosavljević odlično šutira ka golu Petrovića, ali lopta odlazi pored gola i ostaje 1:0 za Partizan

53′ – Asamoa menja Kasalicu u timu Crvene zvezde

59′ – Mitrović neopreyno startuje posle čega dobija žuti karton zbog čega neće igrati u poslednjem kolu

58′ – Donji Srem u Novom Sadu vodi protiv kulskog Hajduka sa 1:0

48‘ – Dauda slabo reaguje posle centaršuta Pantića iako je bio na samo  5-6 metara od gola gostiju

46′ – Tek sada je počelo drugo poluvreme na Marakani

58′ – Niški Radnički vodi sa 2:0 u duelu sa Javorom i sve je bliže i teoretskom opstanku u Superligi, Jovanović je bio strelac drugog gola

50′ – Bakljada navijača Partizana u Smederevu zbog čega je utakmica na kratko prekinuta

47‘ – Odličan udarac Smiljanića sa velike udaljenosti, ali je Živković bio budan i  sprečio je iskusnog vezistu da duplira prednost Partizana

46′ – Počelo je drugo poluvreme u Smederevu, na Marakani će početak drugog dela igra kasniti 3-4 minuta

Poluvremena su na svim utakmicama 29. kola Jelen Superlige, a rezultati su sledeći:
Novi Pazar – Rad 1:0

45+2‘ – Kraj prvog dela igre i na Marakani, Sloboda golom Ranđelovića vodi 0:1, navijači zvižducima ispraćaju fudbalere Crvene zvezde na odmor

45+3′ – Poluvreme u Smederevu, Partizan vodi golom Šćepovića – 0:1

42′ – Kasalica šutira iz dosta loše pozicije, prilično iskosa, i pogađa poput Daude samo spoljni deo mreže

43′ – OFK duplira svoju prednost protiv Spartaka – 0:2, strelac Pavlovski

42′ – Jagodina ponovo vodi u Borči – 1:2, Lepović je dao gol za goste

43′ – Prinudna izmena i u ekipi Smedereva pošto je defanzivac Omega posle starta Jojića morao da napusti igru

39′ – Novi Pazar vodi protiv Rada – 1:0, strelac Mutavdžić iz penala

41′ – Prilika za Smederevo, ali Osman slabo reaguje

36′ – Dauda pogađa spoljni deo mreže Slobode

37′ – Radnički 1923 vodi protiv Vojvodine 1:0, iskusni Spalević je strelac pogotka

34′ – GOOOOOOOOOOL, Ranđelović dovodi Slobodu u vođstvo na Marakani, velika greška Spajića koji je pustio Pejovića da lako prođe po levoj strani i uposli svog saigrača – 0:1

38′ – Odlična šansa za Partizan, ali se Luka i Mitrović nisu najbolje razumeli

33′ – BSK je u Borči izjednačio protiv Jagodine – 1:1, strelac Nuhi

34‘ – Luka odlično šutira ka golu Smedereva sa oko 30 metara, ali lopta odlazi preko gola

30′ – OFK Beograd vodi u Subotici – 0:1, Ivanović je doveo „romantičare“ u vođstvo

32′ – Povređenog Stojkovića je na golu Partizana zamenio Nikola Petrović

26‘ – Luka Milivojević mlako izvodi slobodan udarac sa oko 25 metara, lopta je prilično sporo došla do gostujućeg golmana koji ju je lako ukrotio

28′ – Golman Partizana Vladimir Stojković zbog povrede neće moći da nastavi meč u Smederevu, uskoro se očekuju izmena

23‘ – Dauda je promašio stopostotnu šansu pošto je bio sam ispred golmana Ranđelovića koji je odlično intervenisao

20′ – Prvu pravu prilku za Zvezdu imao je Mudrinski, ali je lopta otišla u korner

19′ – Ranđelović postiže gol za Slobodu, ali je i on poput Tijaga bio u minimalnom ofsajdu

23′ – Dobra prilika za Aleksandra Mitrovića, ali lopta posle njegovog udarca odlazi pored gola

17′ – Jagodina vodi u Borči – 0:1, strelac je bio Arsenijević

14′ – Zatresla se mreža Bajkovićevog gola, ali je Tijago bio u ofsajdu

16′ – GOOOOOOOL, Marko Šćepović postiže lak gol posle odlične asistencije Saše Ilića, koji je pre toga kombinovao sa Lukom – 0:1

12′ – Odlična akcija Slobode, ali je Pejović loše šutirao ka golu Bajkovića

10′ – Na Marakani i dalje početno ispitivanje snaga, ali Slobodna jasno nagoveštava da se neće samo braniti već će pokušati i da dođe do gola Crvene zvezde

10‘  – Marko Šćepović se našao u dobroj šansi posle centaršuta mladog Živkovića, ali nije dobro zahvatio loptu pa je ona prošla pored gola Smedereva

2′ – Partizan je prvu šansu imao preko junaka derbija Jojića koji je pogodio prečku

1′ – Počele su utakmice na svim stadionima, a prvi gol je pao u Nišu gde je Radnički preko Škuletića poveo protiv Javora – 1:0

Crvena zvezda će protiv Slobode igrati u sledećem sastavu: Bajković, Pantić, Spajić, Petković, Mladenović, Mijailović, Milivojević, Kasalica, Milunović, Mudrinski, Dauda

Partizan u Smederevu igra u sledećem sastavu: Stojković, Živković Marko, Volkov, Pajović, Ivanov, Smiljanić, Ilić, Jojić, Luka, Šćepović, Mitrović

Danas je na programu kompletno 29. kolo Jelen Superlige nakon kojeg bi Partizan mogao da dođe do šestu uzastopne titule prvaka Srbije, a ukupno 25. nacionalnog šampionata, ukoliko u Smederevu osvoji makar jedan bod.

Sa druge strane Crvenoj zvezdi preostaje samo slaba nada da će večiti rival upisati oba poraza što bi uz dva trijumfa crveno-belih dovelo do preokreta, ali ono što je daleko realnije je da će se ekipa Rikarda Sa Pintua boriti sa Vojvodinom za drugo mesto na tabeli. Da bi dostigli taj cilj crveno-belima će biti potrebna pobeda protiv Slobode kako o tome ne bi odlučivala utakmica poslednjeg kola u kojem gostuju u Novom Sadu.

Detaljniju najavu današnjeg kola, u kojem će se voditi i velika borba za opstanak u eliti, ali i pisati istorija možete da pročitate ovde.