0
Košarka

„Valjak“ nastavlja da melje u Superligi

Objavljeno: 19.05.13 u 19:53

Košarkaši Partizana mt:s nastavljaju sa superiornim igrama u Superligi Srbije. Crno – beli su u 12. kolu na gostovanju razbili valjevski Metalac sa 88:62 (13:23, 24:6, 22:20, 29:13).

Prva četvrtina nije ukazivala da će „parni valjak“ tako lako odneti pobedu iz Valjeva, jer Metalac je u jednom trenutku imao prednost od 10 poena (23:13).

Međutim osvajači ABA lige konsolidovali su svoje redove i od druge četvrtine zaigrali znatno čvršće u odbrani ali i efikasnije u napadu pa se prednost Metalaca istopila, a potom je crno – beli uragan iz minuta u minut uvećavao razliku u svoju korist da bi ona na kraju iznosila +26.

Najefikasniji u timu Partizana bili su Davis Bertans sa 24 poena uz šest skokova i Dragan Milosavljević sa 12 poena, dok su Vraneš i Živanović postigli po 13 poena u redovima Metalca.

Crno-beli su prvi na tabeli sa skorom 10-2, a Valjevci su pretposlednji sa tri pobede i osam poraza.