0

Het trik Ljajića, Milan u LŠ

Objavljeno: 19.05.13 u 23:08

ljajic

U poslednjem kolu italijanske Serije A ekipa Milana izborila je treće mesto na tabeli i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona nakon što su posle preokreta savladali na gostovanju Sijenu sa 2:1. Time je Fiorentina iako je u velikom stilu pobedila Peskaru sa 5:1 ostali bez kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ekipa za koju igra Adem Ljajić sjajno je odigrala meč protiv već prežaljene Peskare. Načeo je domaćine Ljajić u 16. minutu,potom je ponovo bio strelac u 24. minutu, a odbrana Peskare kapitulirala je i treći put do kraja poluvremena, pošto je i Fernandez postigao gol. Jovetić je u 54. minutu nastavio goleadu Viole, a okončao Ljajić u 59. minutu postigavši het trik. Počasni gol za domaćine postigao je Vitiljo u finišu.

Rosoneri su na poluvremenu u Sijeni gubili sa 1:0 pošto je Terci postigao gol u 26. minutu. Taj rezultat vodio je Fiorentinu u kvalifikacije za LŠ, ali su igrači Milana u drugom delu igre tačnije u poslednjih 10 minuta napravili preokret protiv Sijene.

Baloteli je pao u 16-ercu Sijene u u 83. minutu što je glavni arbitar okarakterisao kao prekršaj i Super Mario je doneo izjendačenja Milanu, da bi samo tri minuta kasnije trijum i kvalifikacije za elitno evropsko takmičenje rosonerima doneo Mekses.