0

Čelsi u LŠ, goleada na oproštaju Fergusona

Objavljeno: 19.05.13 u 19:28

0,,10268~11270836,00

Poslednje kolo Premijer lige donelo odlazak Džejmija Karagera u penziju i poslednji meč na klupi „đavola“ ser Alekas Fergusona koji je završen remijem od 5:5 protiv Vest Bromvič Albiona.

U Ligu šampiona će osvajač Lige Evrope Čelsi pošto je sa 2:1 pobedio Everton, a Arsenal je pobedom od 1:0 protiv Njukasla obezbedio kvalifikacije za LŠ.

Poslednji put na klupi Evertona sedeo je Dejvid Mojes, ali nije ima sreće da se oprosti pobedom. Vođstvo „plavcima“ doneo je Mata u 7. minutu, a Nejsmit je u 14. doneo izjednačenje Evertonu. Mreže su mirovale u nastavku do 76. minuta, kada je Tores efektnim udarcem savladao Hauarda za 2:1.

Čak deset golova viđeno je u remiju Vest Bromviča i Mančester junajteda. Imali su izabranici ser Aleksa Fergusona vođstvo od 3:0 i 5:2, ali je VBA uspeo da izvuče remi. Gol Kagave, zatim autogol Olsona i pogodak Batnera i na semaforu je pisalo 3:0, da bi Morison do poluvremena smanjio na 3:1.

Lukaku je u 50. minutu nastavio seriju golova, a tri minuta kasnije Van Persi se upisao u strelce, da bi Ernandez ubrzo povisio na 5:2.

Lukaku je u 81. minutu postigao svoj drugi gol, a već u sledećoj akciji Mulumbu smanjio na 5:4, a končan rezultat postavio je het trikom Lukaku u 86. minutu.

Arsenal je otpor Njukasla slomio u 52. minutu, kada je Koščelini šutirao posle jednog kornera, a lopta pošto je pogodila u glavu Harpera završila u mreži „svraka“.