0

Srebro za srpske kajakaše na Svetskom kupu

Objavljeno: 18.05.13 u 17:45

pajic-stanojevic

Srpski kajakaši Dejan Pajić i Duško Stanojević osvojili su srebrnu medalju na Svetskom kupu koji se održava u češkim Račicama. Srpski dvosed u A finalu discipline k-2 1000m stigao je do drugog mesta i srebrne medalje preveslavši deonicu od kilometra za 3:10,821 minuta, stigavši iza Nemaca koji su bili prvi, ali ispred Rusa koji su bili favoriti u odnosu na naš dvojac.

Srbija je u četiri finala ostala bez medalje. Četvrta mesta osvojili su sestre Moldovan u k-2 500m, Antonija Nadj u k-1 1000m, posada muškog četveraca u k-4 1000m i Dalma Benedek Ružičić u k-1 500m, dok je Marko Tomićević u k-1 1000m bio petoplasirani.

Dalma Benedek Ružičić je u finalu jednoseda na 500m izgubila bronzu u Račicama za pola sekunde. Nikolina i Olivera Moldovan osvojile su četvrto mesto u Češkoj u
dsiciplini k-2 500m a bronza im je izmakla za više od 2 sekunde. Antonija Nadj je za 1,5 sekundi ostala bez bronzanog odličja u finalu discipline k-1 1000m.

Zaostatak posade četverca Milenko Zorić, Ervin Holpert, Aleksandar Aleksić i Dejan Terzić za osvajačima bronzane medalje u disciplini k-4 1000m, posadom Nemačke iznosio je 1,26 sekundi. Marko Tomćević, četvrti iz Segedina na regati održanoj pre nedelju dana, stigao je kao petoplasirani na cilj u A finalu k-1 1000m.

Svetski Kup u Račicama završava se sutra finalnim trkama u sprintu (200m) i nastupom na 500m u muškoj konkurenciji. „Orlovi“ u najmanje tri discipline konurišu za pobedničko postolje.