0

Hoksi poveli u seriji

Objavljeno: 16.05.13 u 11:30

168822231_slide

Čikago Blekhoksi poveli su sa 1-0 u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije pošto su sinoć u Junajted centru pobedeli Detroit Red vingse sa 4:1.

Pauza bez hokeja od oko nedelju dana na hokejašima Čikaga osetila se samo u prvoj trećini, ali čim su otresli rđu sa sebe potpuno su preuzeli kontorlu utakmice.

Marion Hosa je doveo Hokse u vođstvo u 10. minutu prve trećine, da bi dva minuta kasnije Demijen Bruner izjednačio rezultat. Druga trećina protekla je bez golova, a onda je u trećoj Čikago furioznim naletom rešio sve dileme oko pobednika. Prvo je Odaja u 9. minutu doneo novu prednost Blekhoksima, da bi u 13. minutu igre Kruger duplirao prednost domaćih, a konačnih 4:1 postavio je Patrik Šarp na našto manje od minut pre kraja utakmice.