0
Košarka

Stotka Partizana u Novom Sadu

Objavljeno: 11.05.13 u 22:59

Košarkaši Partizana su daleko lakše nego što je bilo ko očekivao trijumfovali u derbiju 10. kola Agroživ Superlige Srbije savladavši Vojvodinu u Novom Sadu sa 100:85 (33:14, 27:28, 15:21, 22:25).

Sam podatak da je Partizan u prvoj četvrtini postigao čak 33 poena, a do poluvremena celih 60 dovoljno govori kako su crno-beli šutirali iz igre odnosno koliko loša je bila odbrana Vojvodine. Sve što je domaćin uspevao da uradi je da u nekoliko navrata priđe na „samo“ 12 poena zaostatka, ali ne i da ozbiljnije pripreti Partizanu.

Loverenj, Bertans i Bogdanović su bili najefikasniji kod pobednika sa po 15 poena, Lučić je dodao 14, Milosavljević 12, a Gagić 11 poena. U domaćem timu jedini pravi otpor pružili su Zeković koji je postigao 18 poena, Marojević koji je dodao 15 i Marković i Čović sa po 11 poena.

Još uvek aktuelni šampion Srbije sada ima osam pobeda i dva poraza, dok je Vojvodina upisala četvrti poraz uz šest trijumfa.