0

Kup Poljske u rukama Radovića i Ljuboje

Objavljeno: 09.05.13 u 08:40

danijel_ljuboja_640x480

Fudbaleri Legije osvojili su Kup Poljske, uprkos tome što su u drugom meču finala izgubili od Slaska iz Vroclava.

U prvom meču, odigranom u Vroclavu, Legija je slavila sa 2:0, a potom je na svom terenu poražena od Slaska sa 1:0.

Jedini gol na utakmici viđen je u drugom minutu, a to je ustvari bio autogol Mihala Ževlakova.

Zahvaljujući tom trijumfu, novi trofej osvojili su Miroslav Radović i Danijel Ljuboja. Od njih dvojice u drugom meču finala igrao je samo Radović i to od 74. minuta. To mu nije bio problem da bude jedan od najaktivnijih na terenu u susretu u kojem je njegov tim zadržao povoljan rezultat i na kraju podigrao trofej.

Legiji je to bio 16, rekordni trofej u Kupu, a treći uzastopni, pošto je od 2011. godine nepobediva u tom takmičenju. Radovićev i Ljubojin tim i dalje ima šansu za duplu krunu, odnosno prvu titulu od 2006. godine.

Do kraja sezone ostala su tri kola, a tim iz Varšave ima dva boda više od Leha iz Poznanja. Dva tima sastaju se upravo u narednom kolu Ekstraklase, 18. maja od 13.30.