ATP

Poraz Tipsarevića u četvrtfinalu Minhena

Objavljeno: 03.05.13 u 18:46

Janko+Tipsarevic

Posle Viktora Torickog i drugi srpski predstavnik na turniru u Minhenu Janko Tipsarević doživeo je poraz u četvrtfinalu. Njega je savladao domaći teniser Daniel Brands sa 6:3, 4:6, 6:4.

Brands je do prvog seta došao brejkomu šsetom gemu. Tipsarević je potom bolje zaigrao i izjednačio rezultat brejkom u poslednjem gemu drugog seta. Nemački teniser koji s etrenutno nalazi na 69. mestu ATP liste je odigrao odlično u odlučujućem setu, došao do brejka na početku i sigurnom igrom došao do pobede.

Brands će se u polufinalu sastati sa zemljakom Filipom Kolšrajberom koji je nadigrao Viktora troickog, a u drugom polufinalu sastaće se Tomi Has i Ivan Dodig. Turnir u Minhenu se igra za nagradni fond od 410.200 evra, a pobedniku turnira će pripasti 250 ATP bodova.