Košarka

Hoksi izjednačili protiv Pejsera

Objavljeno: 30.04.13 u 09:57

106915608_crop_650x440

Atlanta Hoksi pobedili su u četvrtoj utakmici prve runde plej ofa istočne konferencije Indijana Pejserse sa 102:91 i izjednačili rezultat u serijij na 2-2.

Džoš Smit bio je najefikasniji igrač Hoksa sa 29 poena, a tome je dodao i 11 skokova, Kajl Korver ubacio je 19, a Al Harford 18 poena. Od petorice igrača koji su imali dvocifreni broj poena kod Pejsersa, Pol Džordž postigao  je 21 uz 12 skokova, Dejvid Vest postigao je 15, dok je Roj Hibert ubacio 14.

Bruklin Netsi spapsili su prvu meč loptu protiv Čikago Bulsa pošto su u petoj utakmici plej of serije na svom parketu pobedeli sa 110:91 smanjili rezultat na 3-1. Netsi su to učinili pre svega zahvaljujući odlično odigranoj poslednjoj četvrtini koju su dobili sa 33:18.

Najbolji igrač u redovima domaćih bio je Bruk Lopez sa 28 poena i 10 skokova, Deron Vilijams postigao je 23 uz 10 asistencija, a Redži Evans upisao je 14 skokova.

Nejt Robinson bio je najraspoloženiji igrač Bulsa sa 20 poena i 8 asistencija, dok je Karlos Buzer imao po 10 skokova i poena.

I Hjuston Rokitsi ostali su u životu pošto su u četvrtoj utakmici prve runde plej ofa zapadne konferencije savldali Oklahoma Tander sa 105:103 i tako smanjili rezultat u seriji na 3-1.

Oba tima igrala su u serijama, pa je Tander tako dominrao tokom druge, a Rokitsi tokom treće četvrtine. Ipak domaći su uspeli da izdrže nanalet Tandera u poslednjoj četvrtini i izbore se za peti meč serije.

Čendler Person bio je najzapaćeniji igrač Rokitsa. On je postigao 28 poena i imao 10 skokova, a pratio ga je Omar Ašik sa 17 poena i 14 skokova.

Tander je predovido Kevin Durent koji je ujedno bio i najefikasniji igrač utakmice sa 38 postignutih poena.