Evroliga

Popović napada Ulm u plej-ofu

Objavljeno: 28.04.13 u 11:32

image

Košarkaši Artlanda pobedili su Trir sa 78:71 (24:22, 13:23, 20:13, 21:13) u poslednjem kolu prvog dela Bundeslige. Artland se plasirao u plej-of, a u četvrtfinalu će igrati protiv Ulma.

Artland je i pre ovog duela obezbedio učešće u plej-ofu tako da je meč sa Trirom značio isključivo u pravcu hvatanja što bolje pozicije i eventualnog dobijanja prednosti prilikom domaćinstva.

Trir je bio bolji u prvom poluvremenu, dok su u nastavku meča Petar Popović, Brajs Tejlor i Demond Malet odličnom igrom u napadu i pod protivničkim košem preokrenuli rezultat i doneli pobedu „zmajevima“. Popović je za 25 minuta u igri postigao 12 poena, šutirajući 6/12 iz igre uz pet skokova.

U plej-ofu će pored Artlanda i Ulma igrati i Bamberg, Oldenburg, Bajern, Alba, Hagen i Vircburg.