0

Suarez ujeda i stvarno i figurativno

Objavljeno: 21.04.13 u 18:57

Soccer - FA Community Shield - Chelsea v Manchester City - Villa Park

Luis Suarez je obeležio meč 34. kola Premijer lige između Liverpula i Čelsija na Enfildu koji je završen remijem 2:2. Ludi Urugvajac je stigao da ujede Baneta Ivanovića, ali i da u sedmom minutu nadoknade izjednači rezultat.

Gosti su poveli golom Oskara u 26. minutu igre. Liverpul stiže do izjednačenja preko Staridža, igrao se 52. minutu da bi konačnih 2:1 za Čelsi postavio samo pet minuta kasnije Azar sa bele tačke, nakon što je Suarez igrao rukom posle kornera koji je izveo Mata. Imao je priliku Liverpul da stigne do izjednačenja, ali je posle lepe akcije Staridža i Hednersona, Šelvi promašio gol. Liverpul je nastavio da napada, sudija je produžio meč za šest minuta, a dopustio je da se uđe i u sedmi, a tada je Staridž centrirao sjajno, a Suarez glavom smestio loptu u mrežu. Sreća za navijače Liverpula što pre toga nije dobio crveni karton pošto je ujeo za ruku Branislava Ivanovića.

Čelsi je četvrti sa 62 boda, a do poslednjeg kola će voditi veliku borbu za mesto u LŠ, dok je Liverpul sedmi sa 51. bodom.