0

Zvezda prva do finala

Objavljeno: 13.04.13 u 20:43

Vaterpolisti Crvene zvezde prvi su finalisti plej-ofa domaćeg šampionata pošto su i u drugom meču savladali Vojvodinu ovog puta u Novom Sadu i to identičnim rezultatom kao i pre tri dana – 13:7 (3:1, 4:0, 3:4, 3:2).

Za razliku od prvog meča kada su „lale“ držale priključak u prvom poluvremenu, sada je posle prvih 16 minuta već bio poznat pobednik jer je Zvezda stekla ogromnih šest golova razlike (7:1), što je do kraja iskusno sačuvala.

Prlainović je sa tri gola bio najefikasniji akter meča, a po dva za Zvezdu su postigli Stefan Rašović, Ivošević, Pijetlović i Stojčić. Na drugoj strani po dva puta u listu strelaca su se upisali Bosančić i Vuksanović.

Crveno-beli će u finalu igrati protiv boljeg iz dvoboja između Radničkog i Partizana u kojem Kragujevačni vode sa 1:0 u pobedama, a drugi meč je upravo u toku.