0
Košarka

KRAJ: C. Zvezda – Radnički 82:81 (23:20, 21:18, 20:26, 18:17)

Objavljeno: 11.04.13 u 17:55

Derbi meč 4. kola Agroživ Superlige Srbije između Crvene zvezde i kragujevačkog Radničkog bio je planiran za sredu, ali zbog Dana žalosti u našoj zemlji odložen je za danas i počeće u 18 sati. Oni koji nisu u mogućnosti da gledaju direktan prenos zajedno sa nama će moći da  prate poslednje promene na ovoj utakmici.

Oba tima su u dosadašnjem delu prvenstva upisala po dve pobede i jedan poraz, pa će tim koji trijumfuje večeras imati bodovnu prednost u odnosu na ekipu koja bude poražena.

Kraj:
Simonović sa 22 poena je bio najbolji u redovima Crvene zvezde, a pratili su ga Katić sa 17, Savović sa 16 i 12 skokova, dok je Radivojević dodao 14. Vajt je proigrao u drugom poluvremenu i postigao je 22 poena, Marković je dao 12, Nikolić 11, a Mijatović 10.

Četvrta čevrtina:
39:59 – U poslednjem napadu Ćapin se zavukao pod koš Zvezde što je iskoristio Radivojević da udari blokadu. Na kraju meča veliki protesti trenera Nikolića kojem zapisnički sto nije dao traženi tajm-aut kako bi organizovao poslednji napad za koji je Kragujevčanima ostalo 10 sekundi
39:50 – Igrali su Rakočević i Katić dva na dva, centar je ostao sam i zakucao za pobedu od 82:81
39:44 – Poslednji napad je išao na Simonovića koji je promašio trojku, ali je lopta posle skoka Katića otišla u aut i pripala je Zvezdi koja ima 16 sekundi da organizuje napad za pobedu
39:27 – Trojkom Vajta Radnički dolazi do minimalnog vođstva 80:81, tajm-aut Zvezda
39:11 – Savović promašuje oba bacanja
39:01 – Dvojkama Vajta i Ćapina Radnički spušta na samo -2 – 80:78
38:21 – Simonović igra utakmicu sezone u Zvezdinom dresu, pogađa novu trojku za ukupno 20 poena i prednost domaćih od 80:74
37:07 – Mijatović pogađa trojku i vraća utakmicu na jedan posed razlike – 77:74
34:12 – Lazić trojkom diže na +5 za crveno-bele – 74:69
33:20 – Između tri igrača Zvezde loptu u napadu je uhvatio Vajt i smanjio na 71:69
32:32 – Ponovo Simonović pogađa ovog puta dva puta sa bacanja, njegovih 10 uzastopnih poena za Zvezdu
31:14 – Simonović sada prodorom postiže dvojku, a na drugoj strani Ćapin pogađa trojku 69:67
30:16 – Kako je završio treću tako je Simonović otvorio četvrtu četvrtinu – novom trojkom

Treća četvrtina:

29:58 – Trojkom Simonovića utakmica je vraćena u potpuni egal – 64:64
28:59 – Razigrani Vajt pogađa u polukontri za 61:64
27:23 – Novom trojkom Vajta Radnički diže seriju na 11:0 i dolazi do vođstva 60:62
26:58 – Serijom 8:0, trojka i dvojka Vajta i trojka Borisova, Radnički se spušta na samo poen zaostatka – 60:59
25:29 – Trojkama Radivojevića i Savovića Zvezda stiče maksimalnih +9 – 60:51
24:42 – Nakon nekoliko „divljih“ napada Muta nikolić zove tajm-aut
23:33 – Dva odlična zakucavanja Raška katića, bacanja Skota i kontra Rakočevića pa Zvezda ponovo stiče osetniju prednost – 54:48
20:10 – Drugo poluvreme je počelo tehničkom greškom za Rakočevića koji je na kraju prvog prigovorio sudijama, što Radnički koristi postigavši četiri poena – 44:42

Poluvreme:
Najefikasniji u redovima crvene zvezde u prvom poluvremenu bili su Savović i Radivojević sa po 11 poena, krilni centar je dodao i osam skokova, a iskusni bek je šutirao iz igre 4/5. Kod gostiju bolji od ostalih bili su Marković sa osam i Nikolić i Mijatović sa po sedam poena. Tariko Vajt je bio katastrofalan pošto mu je za pet poena bilo potrebno čak 10 šuteva.

Druga četvrtina
19:52 – Serijom 9:0 Zvezda je došla do +9, ali je Marković trojkom u poslednjoj sekundi smanjio na podnošljivih -6 za Radnički 44:38
18:40 – Koševima Rakočevića i Radivojevića Zvezda ponovo stiče četiri poena viška – 39:35
17:10 – Simonović trojkom donsi izjednačenje Zvezdi 33:33, a potom dvojkom i novu prednost
15:56 – Radnički ponovo dolazi do vođstva preko Vuksanovića i Mijatovića 30:33
14:38 – Marković konačno pogađa trojku za goste 30:29
12:58 – Nova trojka Radivojevića za 28:24, Zvezda šutira za tri 4/8, na drugoj strani Radnički katastrofalan 1/10
11:40 – Monstruozno zakucavanje Simonovića za 25:22

Prva četvrtina
09:25 – Trojkama Skota i Radivojevića Zvezda dolazi do 23:17, ali Krstović na drugoj strani takođe pogađa za tri 23:20 što je i konačan rezultat prve četvrtine
08:49 – Vajt pogađa samo jedno bacanja – 17:17
07:55 – Vajt i Krstović vračaju Radnički u igru 17:16
07:15 – Katić produžava seriju na 8:0, a Savović trojkom na 11:0 –17:12
06:29 – Savović posle još jednog ofanzivnog skoka poravnava na 12:12
05:52 – Srijom 4:0 domaći tim smanjuje na 10:12
05:10 – Zvezdi nikako ne ide u napadu, Rakočević je promašio otvorenu trojku, a ptom je Savović napravio korake
04:20 – Miljenović pravi dosta problema bekovima Zvezde pa Vukoičić uvodi Đokića umesto Cvetkovića, kao što smo pisali ranije danas među crveno-belima nema povređenog Nelsona – 6:10
03:10 – Pred oko 3,000 gledalaca u Pioniru nešto bolje meč su otvorili gosti – 4:6