0
Košarka

Zvezda ubedljiva u završnici

Objavljeno: 07.04.13 u 14:22

Košarkaši Crvene zvezde Telekom savladali su Konstantin u poslednjoj utakmici 3. kola Agroživ Superlige Srbije rezultatom 96:71 (25:13, 14:19, 25:25, 32:14). Meč je odigran pred parznim tribinama zbog kazne izrečene crveno-belima zbog incidenata na večitom derbiju odigranom u sredu.

Posle malo lošijeg starta košarkaši Zvezde su brzo uspostavili kontrolu nad igrom i preuzeli inicijativu. Serijom od 15:0 preuzimaju vođstvo, a najveću prednost u prvom poluvremenu izabranici Vlade Vukoičića ostvarili su na kraju prve četvrtine kada su stigli do 12 poena viška. Na poluvremenu su posle dosta oscilacija vodili sa 39:32, a u nastavku tu prednost održavali. U poslednjih 10 minuta Zvezda se raspucala i na kraju slavila sa ubedljivih 25 poena prednosti.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Igor Rakočević sa 21 postignutim poenom, dok je Boris Savović zabeležio 17 poena uz 6 skokova. Cvetković i Braun su ubacili po 10 poena. U ekipi Konstantina istakli su se Vladimir Veličković sa 14 i Petar Despotović sa 13 poena.