Košarka

Veliki preokret Slobode protiv Metalca

Objavljeno: 06.04.13 u 20:51

sloboda-uzice

Košarkaši užičke Slobode ostvarili su prvi trijumf u Superligi Srbije i to savladavši valjevski Metalac pred 2.500 gledalaca u Velikom Parku sa 90:88 (18:24, 26:25, 18:23, 28:16), dok gostujući i dalje ne zna za pobedu.

Do sredine prve četvrtine Sloboda je držala rezultatski priključak, ali je u samoj završnici Metalac napravio seriju 6:0 pa se na prvi odmor i otišlo sa tom razlikom. Uspeli su Užičani boljom igrom na startu drugog perioda ponovo da vrate prednost na svoju stranu, ali ne i da je sačuvaju do poluvremena.

Imao je Metalac sredinom trećeg perioda čak 18 poena viška (49:67), ali malo po malo ekipa Vladimira Đokića je smanjivala zaostatak da bi u 37. minutu serijom od 9:0 najpre prišla samo na -1 (78:79), a potom pri rezultatu 85:86 trojkom Vasića i dvojkom Aranutovića čak došla do +4 (90:86). Sve što su Valjevci do kraja uspeli da urade je da ublaže poraz.

Vasić je sa 26 poena bio najefikasniji akter meča, a pored njega u Slobodi su briljirali Arnautović sa 17, Anđić sa 15 i Jevtović sa 12 poena. Na drugoj strani po 23 poena postigli su Dašić i Bakić, ali je uz njih dvojicu samo još Vraneš sa 10 poena bio dvocifre.