Košarka

Voša slavila na startu Superlige

Objavljeno: 29.03.13 u 22:34

Basket

Košarkaši Vojvodine Srbijagas savladali su Metalac Koteks na svom parketu u prvoj utakmici nove sezone Superlige Srbije sa 81:77 (25:23, 24:14, 12:23, 20:17).

Novosađani su delovali dobro u prvom poluvremenu. Naročito u drugoj četvrtini kada su ostvarili dvocifrenu prednost. Međutim u nastavku igre gosti iz Valjeva su vrlo brzo uspostavili rezultatsku ravnotžeu. Ipak, Voša je imala malu prednost koju do kraja meča nije ispuštala i na taj način je došla do prve pobede u novoj sezoni.

Vojvodinu su do trijumfa predvodili Dragan Zeković sa 18, odnosno Nikola Kalinić sa 17 poena i 8 skokova. Sjajan debi za Metalac imao je Vladimir Dašić koji je upisao 17 poena uz 7 skokova, dok je Dragan Kruščić dodao 14 poena.