Evroliga

Makabi pokorio Atinu

Objavljeno: 22.03.13 u 22:09

shawn-james

Olimpijakos je u Pireju dočekao izraelski Makabi i doživeo poraz od 67:73 (13:21, 10:20, 26:15, 18:17).

Izraelci su stigli u Atinu da pobede i to pokazali već na početku utakmice. Posle prvih 10 minuta imali su plus 8, a u drugoj četvrtini su nastavili da terorišu domaćina. Grcima u tim momentima ništa nije polazilo za rukom, pa je Makabi na odmor otišao sa ogromnih 18 poena viška.

Košarkaši Olimpijakosa su na sve načine pokušavali da smanje veliki zaostatak i u tome donekle uspevali. Uspeli su da spuste prednost Makabija na ispod 10 poena i poslednjih deset minuta učine koliko toliko zanimljivijim. Sredinom poslednje četvrtine smanjili su prednost gostiju na samo tri poena, ali na kraju nisu imali dovoljno snage i vremena za potpuni preokret.

Sjajno veče u ekipi Makabija imao je Dejvid Logan koji je zabeležio 20 poena, dok je Riki Hikman dodao 16 poena. Smit je ubacio 13 poena, a dobru partiju imao je i Šon Džejms koji je bio nadomak dabl dabl učinka sa 9 poena i 10 skokova. Najzapaženiji u Olimpijakosu bio je Vasilis Spanulis sa 19 poena, dok je Ejsi Lou ubacio 10 poena.

Rezultati 12. kola Top 16 faze

E grupa
Brose Baskets – Alba 72:75
Žalgiris – Anadolu Efes 79:71
Real Madrid – Panatinaikos 73:74
Unicaha – CSKA Moskva 66:70

Tabela: CSKA 9-3, Real 9-3, Efes 9-3, Panatinaikos 8-4, Unikaha 6-6, Žalgiris 5-7, Alba 2-10, Brose baskets 0-12.

F grupa
Barselona – Caha Laboral 83:74
Himki – Fenerbahče Ulker 99:76
Bešiktaš – Montepaski 72:70
Olimpijakos – Makabi 67:73

Tabela: Barselona 11-1, Himki 7-5, Makabi 7-5, Montepaski 7-5, Olimpijakos 7-5, Kaha Laboral 6-6, Fenerbahče 2-10, Bešiktaš 1-11.