1
AdmiralBet ABA Liga

Široki zasijao protiv Zvezde

Objavljeno: 11.03.13 u 22:25

Košarkaši Širokog iznenadili su Crvenu zvezdu Telekom i savladali ih sa 78:74 (24:13, 24:21, 15:17, 14:23) u okviru 24. kola ABA lige. Beograđani će najverovatnije put do Evrolige morati da potraže na završnom turniru regionalnog takmičenja, dok su košarkaši Širokog napravili veliki korak u borbi za opstanak u ligi.

Košarkaši Širokog opterećeni pritiskom da moraju da zabeleže trijumf ukoliko žele da opstanu u ligi furiozno su krenuli u ovaj meč. Posle uvodnih minuta domaći košarkaši koriste smušenu igru u odbrani Zvezde i serijom od 17:2 u prvoj četvrtini stiču solidnu prednost.

Zvezda je u drugoj deonici i dalje bila loša u odbrani. Široki je lako rešavao situacije u napadu, a puleni Damira Vujanovića su bili veoma precizni i u šutu za tri poena. Crveno beli su u jednom trenutku bili na minus 18, ali su do odlaska na odmor uspeli malo da smanje ogromnu prednost ekipe koja je odličnom igrom u prvom poluvremenu definitivno prijatno iznenadila sve u „Pecari“.

U nastavku susreta izabranici Vlade Vukoičića propuštali su prilike da se rezultatski primaknu rivalu. Kad god im se ukazala šansa crveno beli su gubili lopte u napadu. Široki je kontrolisao igru i rezultat i na kraju trećeg perioda igre i dalje je imao dvocifrenu prednost (64:51).

Veliki trud košarkaši Širokog uložili su u poslednjoj četvrtini da sačuvaju vođstvo. Zvezda je kasno upalila motore, a dve vezane trojke Vuka Radivojevića pred kraj meča dovele su Beograđane do samo četiri poena zaostatka. Međutim, ostalo je veoma malo vremena da se potpuno preokrene rezultat, pa su košarkaši Crvene zvezde pognute glave napustili „Pecaru“.

Marko Šutalo pružio je odličnu partiju sa 21 postignutim poenom. Sjajan je bio i Željko Šakić koji je zabeležio 17 poena i 8 skokova, a Džonaton Džons je dodao 12 poena. U ekipi Crvene zvezde istakao se kapiten ekipe Igor Rakočević koji je i pored lošeg šuta (35% iz igre) zabeležio 15 poena. Boris Savović je ubacio 14 poena uz 8 skokova, dok je Majkl Skot postigao 11 poena.

Košarkaši Crvene zvezde su se ovim porazom udaljili od prvog mesta, pošto u poslednja dva kola moraju da ostvare pobede, a Igokea bi morala da doživi oba poraza. Široki je ovom pobedom sebi produžio nadu da može da opstane u ABA ligi.

Široki – Crvena zvezda Telekom 78:74

Tabela: Igokea 18-6, Crvena zvezda 17-7, Budućnost 15-9, Radnički 15-9, Partizan 15-9, Olimpija 13-11, Cedevita 13-11, MZT 12-12, Cibona 9-15, Krka 9-15, Široki 8-16, Split 8-16, Solnok 8-16, Zadar 8-16.