Evrokup

Lokomotiva ubedljiva u Podgorici

Objavljeno: 06.03.13 u 20:37

derrick-brown-lokomotiv-kuban-ec12-photo-lokobasket-com

Košarkaši Lokomotive Kubanj ostvarili su ubedljivu pobedu na gostovanju podgoričkoj Budućnosti od 72:54 (8:15, 17:13, 26:8, 21:18) i već posle prve utakmice su gotovo siguran učesnik polufinala Evrokupa.

Budućnost je odlično otvorila meč, dozvolila je gostima da postignu samo osam poena u prvoj deonici, zadržala je četiri poena prednosti do poluvremena, ali onda je usledio veliki pad. Đetići su u trećoj četvrtini potpuno zakazali u napadu, dok su odbrani puštali goste da im se šetaju kroz reket. Na kraju -18 nagoveštava da će Podgoričani u Krasnodar putovati samo na izlet pošto je pred njima nemoguća misija da u Rusiji nadoknade izgubljeno u večerašnjem duelu.

U gostujućem timu najefikasniji su bili Derik Braun sa 17 i Nik Kalates sa 15 poena, dok je u domaćem timu jedini sa dvocifrenim učinkom bio Čeda Vitkovac sa 14 poena.