Evroliga

Efes pao u Atini

Objavljeno: 01.03.13 u 23:13

pao-efes

U poslednjem meču 9. kola Top 16 faze Evrolige košarkaši Panatinaikosa savladali su istanbulski Anadolu Efes sa 75:62 (19:21, 19:17, 18:13, 19:11).

Tokom prvih 20 minuta vodila se žestoka borba između dva tima. Ekipe su bile izjednačene i u prvom poluvremenu su se non stop smenjivale u vođstvu.

Tek krajem treće četvrtine domaći košarkaši su uspeli da dođu do vođstva od 8 poena, ali je ipak Efes uspeo da sustigne tu prednost i stigne do izjednačenja. Serijom od 16:0 Panatinaikos rešava ovaj meč i mirno privodi utakmicu kraju.

Najbolji u Panatinaikosu bio je Roko Ukić koji je zabeležio 13 poena i 9 skokova i 5 asistencija. Dimitris Dijamantis je takođe postigao 13 poena, dok su po 11 poena ubacili Majkl Bramos i Sofoklis Skorcanitis. Fenomenalnu partiju za Efes pružio je Duško Savanović koji je postigao 21 poen uz 5 skokova. Džordan Framar je ubacio 10 poena.

I pored ovog poraza Anadolu Efes je ostao na drugom mestu sa skorom 7-2, dok su se košarkaši Panatinaikosa izjednačili na 3. poziciji sa CSKA iz Moskve sa skorom 6-3.