Košarka

Vrelina sa Floride opustošila Filadelfiju

Objavljeno: 24.02.13 u 09:15

dzejms

Košarkaši Majamija zabeležili su 10. uzastopnu pobedu. Oni su na gostovanju u Filadelfiji slavili sa 114:90

Tokom cele utakmice Majami je diktirao tempo i kontrolisao rezultat. Pokretački motor Hita, tandem VejdDžejms, je bio u punoj snazi večeras, tako da Fili nije imao šta da traži na ovoj utakmici. Domaći košarkaši su držali rezultatski priključak do sredine druge četvrtine, kada je Majami uspeo da se „odlepi“. Gosti sa Floride su postepeno povećavali svoje vođstvo da bi na kraju trijumfovali sa 24 poena razlike.

Dvejn Vejd je bio najefikasniji sa 33 poena, dok je 35. tripl dabl u karijeri zabeležio Lebron Džejms koji je zabeležio 16 poena, 10 skokova i 11 asistencija. Najbolji u Filadelfiji bio je Džru Holidej sa 21 postignutim poenom, a Nik Jang je dodao 19 poena.

Veoma zanimljivo bilo je u Milvokiju gde su domaći Baksi dočekali Atlanta Hokse i doživeli poraz od 102:103.

Uvodni minuti pripali su domaćim igračima koji su stekli prednost od 8 poena koju su Hoksi vrlo brzo sustigli. Ponovo je Milvoki došao do većeg vođstva u poslednjoj deonici i na oko tri minuta do kraja imao višak od 7 poena. Drajving je postigao koš na 11 sekundi do poslednjeg zvuka sirene, ali je Horford doneo pobedu Atlanti 5,9 sekundi pre kraja meča.

Najbolji u ekipi Atlante bio je Al Horford koji je ostvario dabl dabl sa 23 poena i 11 skokova. Džef Tig je takođe postigao 23 poena, a Devin Haris je ubacio 21 poen. Nesuđeno pojačanje Baksa Džoš Smit ostvario je dabl dabl sa 15 poena i 13 skokova. U ekipi Milvokija istakao se Ersan Iljasova sa 19 poena, dok je Džej Džej Redik dodao 16 poena. Dabl dabl ostvarili su Leri Sanders sa 12 poena i 19 skokova i Monta Elis sa 14 poena i 10 asistencija.

Pet od sedam mečeva završeno je trijumfom gostujućih ekipa. Pogledajte pregled svih utakmica odigranih u noći između subote i nedelje.