AdmiralBet ABA Liga

Igokea teško do pobede

Objavljeno: 22.02.13 u 23:15

ABA liga

Lider ABA lige Igokea savladala je u dramatičnoj završnici košarkaše MZT-a u Skoplju sa 77:81 (13:24, 22:17, 18:13, 24:27) u premijernom meču 22. kola regionalnog takmičenja.

Iako je posle prvih 10 minuta izgledalo da će Igokea lako doći do trijumfa, domaći košarkaši su se probudili i zaigrali daleko bolje. Sredinom druge četvrtine uspevaju da izjednače rezultat koji je tokom prvog dela iznosio i plus 10 za goste., koji ipak odlaze na odmor sa viškom od 6 poena.

MZT je tek krajem treće deonice uspeo da dođe do minus 1, a potom u odlučujućoj četvrtini ne uspevaju da preteknu goste iz Aleksandrovca koji su u veoma zanimljivom finišu slavili sa 77:81.

Igokeu je predvodio Korsli Edvards sa 20 poena, Branko Jorović je dodao 16, a Filip Adamović 13 poena. Najzapaženiji u timu iz Skoplja bio je Todor Gečevski sa 21 poenom i 8 skokova, Boris Bakić je ubacio 14, a Nikola Otašević je dodao 13 poena.

Igokea sada drži čelnu poziciju sa 17 poebda i 5 poraza, dok košarkaši MZT-a imaju skor od 11-11 i nalaze se na 8. mestu na tabeli ABA lige.