Evroliga

Duvnjak blizu tripl-dabla, Retimno grabi ka vrhu

Objavljeno: 18.02.13 u 08:55

Uros duvljak

Košarkaši Retimna savladali su Ilisijakos sa 95:68 (15:18, 28:12, 33:14, 19:24) u meču 17. kola prvenstva Grčke.

Ovo je bio 11. trijumf ekipe koja polako ali sigurno grabi ka vrhu, budući da je Retimno trenutno na sjajnoj, petoj poziciji na tabeli.

Posle slabijeg starta u prvoj četvrtini, u drugoj su Uroš Duvnjak i saigrači zaigrali sjajno u napadu, raspucavši se sa svih pozicija za ubedljivih 43:30 na poluvremenu. Još tada se videlo da će Ilisijakos teško do preokreta, ali u Retimnu nisu želeli ništa da prepuste slučaju pa su u trećoj četvrtini demolirali protivnika postigavši čak 33 poena.

Duvnjak je bio najbolji pojedinac meča sa 12 poena, pet skokova i čak sedam asistencija, a najefikasniji u timu Retimna bio je Komatos sa 24 poena.

Retimno u narednom kolu gostuje Panelefsinijakosu a taj meč je na programu u nedelju 24. februara u 16 časova.