0

Hiršer spasio čast Austrijanaca

Objavljeno: 17.02.13 u 15:22

marsel-hirser

Poslednjeg dana Svetskog prvenstva u alpskim disciplinama, koje se održava u Šladmingu, Austrija je konačno osvojila zlatnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji pošto je Marsel Hiršer bio najbrži u dve slalomske trke.

Hiršer je stazu prešao u ukupnom vremenu od 1:51,03 što je bilo čak 42 stotinke brže od drugoplasiranog, Nemca Feliksa Nojrojtera, i 65 stotinki bolje vreme od osvajača bronzane medalje Italijana Marija Mata.

Jedini srpski predstavnik u ovoj trci bio je Marko Vukićević koji je prvu trku završio na 51. mestu sa 11,85 sekundi zaostatka za vodećim. U drugoj trci Vukićević je dobro skijao negde do polovine staze, ali je kod posle drugog prolaznog vremena promašio kapiju i tako završio svoje učešće na Svetskom prvenstvu.

Najuspešnija na ovom takmičenju bila je reprezentacija SAD koja je osvojila pet medalja, od čega čak četiri zlatne.