0

Ignjatovićeva 34. svetska slalomašica

Objavljeno: 16.02.13 u 16:39

ignjatovic

Najbolji plasman od naših skijašica na Svetskom prvenstvu u Šladmingu ostvarila je Nevena Ignjatović koja je posle dve slalomske trke zauzela 34. mesto sa ukupnim vremenom od 1:46:96 minuta, što je u odnosu na pobednicu Mikaelu Šifrin bilo slabije vreme za 7,11 sekundi.

Maša Janković nije uspela da se plasira za drugu vožnju pošto je prvu trku završila na 67. mestu (1:03,20 minuta) iako je startovala sa startnim brojem 93, dok je Veronika Tomić sa startnim brojem 116 zauzela vrlo dobro 75. mesto (1:05,82). S obzirom da Maša i Veronika imaju tek po 18 godina na sledećem Svetskom prvenstvu 2015. godine mogli bi od njih, kao i od Nevene Ignjatović, da očekujemo bolje rezultate.

Međutim, pre Svetskog prvenstva koje će za dve godine biti organizovano u SAD slede Zimske olimpijske igre koje će naredne zime biti održane u Sočiju pa će već tada najbolje srpske skijašice imati priliku da pokažu koliko su napredovale.