Košarka

Barsa eliminisala i domaćina

Objavljeno: 09.02.13 u 23:21

Navaro proslavlja pobedu

Barselona je u prvom polufinalnom duelu savladala Kahu Laboral, domaćina turnira, sa 80:69. Goste je do trijumfa predvodio Huan Karlos Navaro sa 20 poena, a pored njega dobri su bili Erazem Lorbek (12p, 6sk) i Ante Tomić (9p, 10sk), dok su na drugoj strani bolji od ostalih bili Maćej Lampe sa 15 i Andres Noćioni i Tibor Plajs sa po 11 poena.

Nemanja Bjelica je za 26 minuta u igri zabeležio 10 poena (1/1 za dva, 2/6 za tri) i četiri skoka.

U drugom polufinalu Valensija je opravdala ulogu u duelu sa Gran Kanarijom savladavši protivnika sa 83:72. Najefikasniji u redovima tima Velimira Perasovića bili su Doelman sa 21 poenom, Ribas sa 16 i Faverani sa 15, dok su Tulson sa 17 i Njuli sa 16 pogodaka bili bolji od ostalih kod Gran Kanarije.

Stefan Marković je za Valensiju odigrao 17 minuta i za to vreme je upisao sedam poena, tri skoka i dve asistencije.