0

Stara dama čuva tron

Objavljeno: 03.02.13 u 14:27

juve

Lider italijanske Serije A gostovao je Kjevu u Veroni i na kraju slavio sa 2:1. Na klupi Juventusa našao se i Nikolas Anelka koji nije dočekao priliku da debituje u  crno belom dersu.

Već u 10. minutu gosti iz Torina dolaze u vođstvo kada je Arturo Vidal odlično proigrao Alesandra Matrija koji volejom šalje loptu u mrežu Kjeva. Pred kraj prvog poluvremena, u 42. minutu Sebastijan Đovinko je sjajno petom asistirao Lihtštajneru koji je udvostručio prednost Juventusa.

Ljubimci domaće publike smanjuju na 2:1 u 53. minutu golom Sirila Teroa. Pokušavali su fudbaleri Kjeva da nekako dođu do izjednačenja, ali je Stara dama sačuvala prednost i na kraju zasluženo trijumfovala.

Juve je ovom pobedom sačuvao prvo mesto i tri boda prednost u odnosu na Napoli, dok je Kjevo na 12. mestu Serije A.