0
Evroliga

Bešiktaš namučio Montepaski

Objavljeno: 25.01.13 u 22:52

Košarkaši Montepaskija imali su dosta problema sa poslednjeplasiranom ekipom F gripe. Oni su u Sijeni slomili otpor Bešiktaša tek u poslednjoj četvrtini i savladali ih sa 63:57.

Posle uvodnih 10 minuta svi u dvorani Palaestra su mislili da će Montepaski ostvariti laku pobedu protiv fenjeraša, ali tako nisu mislili košarkaši Bešiktaša. Posle prvog poluvremen zaostajali su 11 poena, ali su u nastavku meča odigrali čvršće i uz loš napad italijanske ekipe uspevaju da dođu do vođstva. Međutim, iznenađenje je izostalo, a navijači Montepaskija su na kraju mogli da odahnu i počnu da slave još jedan trijumf svoje ekipe.

Montepaski je prevodio Viktor Sanikidze sa 14 poena, a Bobi Braun je ubacio 13 poena. Kurtis Džerels je bio najbolji u dresu Bešiktaša sa 16 poena, dok je Gasper Vidmar ubacio 14 poena.

Montepaski je jedina ekipa bez poraza u F grupi, dok su košarkaši Bešiktaša na poslednjem mestu sa svih pet poraza.