0

Pobeda Malija, remi Gane

Objavljeno: 20.01.13 u 21:40

kongo gana

Posle dva katastrofalna meča na Afričkom kupu nacija prvog dana, kada nismo videli nijedan gol u duelima Južna Afrika – Zelenotrnska Ostrva i Angola – Maroko, mnogo bolji i zanimljiviji dueli su usledili u grupi B.

Gana je odigrala 2:2 protiv selekcije DR Konga, iako su vodili sa 2:0. Poveli su pogotkom Agiemanga u 40. minutu, a kada je na startu drugog dela pogodio i Kvadvo Asamoa meč je delovao kao rešen. Međutim, Kongo ima jak tim, a to su uspeli i da pokažu. Smanjio je Mputu, a izjednačio sa bele tačke Diumersi Embokani! Imali su čak i priliku za pobedu, ali je odličan bio golman Gane Dauda.
U drugom meču je Mali očekivano savladao Niger, ali ipak teže od očekivanog. Jedini gol na meču je u 84. minutu postigao Sejdu Keita, nekadašnji vezista Barselone.