AdmiralBet ABA Liga

Radnički pobedio Solnok u Mađarskoj

Objavljeno: 19.01.13 u 18:52

ćapin

Košarkaši Radničkog su u 18. kolu regionalne ABA lige savladali Solnok u gostima sa 78:66 (15:18, 27:20, 24:13. 12:15). Ovo je Kragujevčanima deseti trijumf u sezoni.

Ipak domaći su bili ti koji su bolje otvorili utakmicu i imali ranu prednost. Tu prednost su košarkaši Radničkog, preko trojki Ćapina, neutralisali do poluvremena. A onda je Radnički furiozno ušao u drugo poluvreme, napravio seriju od 18:4 i došao do dvocifrene prednosti koju nije puštao do kraja meča.

Ponovo je za trijumf Radničkog najzaslužniji bio Aleksandar Ćapin koji je ubacio 22 poena, Ratko Varda mu je pomogao sa 18 a Teriko Vajt je imao 15 poena.

U drugom meču koji je igran od 17 časova Zadar je nastavio Agoniju Cibone savladavši ih istim rezultatom kojim je i Radnički slavio, 78:66.