Evroliga

CSKA demonstrirao silu

Objavljeno: 17.01.13 u 23:05

micov1

U utakmici nedelje, četrvrtog kola Evrolige CSKA je kao gost razbio Žalgiris sa 87:73 (16:15, 22:16, 27:20, 22:22).

Armejci su imali potpunu kontrolu meča od kraja prve četvrtine i potpuno su zatvorili reket. Takođe su jako dobro branili pik end rol i pik end pop a i tranziciju. Sa druge strane u napadu su zasuli trojkama ekupi Žalgirisa koja je do sada bila poznata da protivnika drži na oko 30% šuta spolja. CSKA je večeras ubacio 13 trojki uz šut veći od 60%.

Teodosić i Micov su bili fantastični. Teo je postigao 24 poena, uz pet asistencija i četiri skoka, dok je Micov  ubacio četiri poena manje uz pet skokova.

Barsa je i treću put ove sezone pobedika Bešiktaš, drugi put u Istanbulu sada sa 73:59 (15:10, 19:22, 17:16, 22:11). Ovaj put je bilo mnogo teže i Katalonci su prelomili meč tek u poslednjoj deonici.

Najbolji kod Barse bio je Hrvat Ante Tomić sa sa 15 poena i pet skokova dok je kod Bešiktaša standardno najbolji bio Kurtis Džerels sa 17 poena i 5 asistencija.

U španskom derbiju Real je savladao Unikahu kao gost sa 72:64 ubacivši domaćima 29 poena u poslednjoj deonici. Najefikasniji kod pobednika je bio Rudi Fernandez sa 15 poena a pomogao mu je Serhio Rodrigez sa 14. Kod domaćih Krunoslav Simon je ubacio 16 poena, Kosta Perović je bio tek nešto više od pola minuta na terenu i nije imao učinak.