0

Ranokija u 120. minutu za polufinale

Objavljeno: 15.01.13 u 23:38

inter

Kakav lud meč su odigrali Inter i Bolonja u četvrtfinalu Kupa Italije. Posle produžetaka Inter ide u polufinale – 3:2.
Poveli su neroazuri sjajnim golom Fredija Guarina koji je sa 17 metara razneo mrežu Bolonje, a pre udarca je lažnjakom izbacio protivničkog igrača. Inter je došao do 2:0 u 77. minutu preko Rodriga Palasija, ali je onda usledio šok.

U 81. minutu smanjuje Bolonja golom Dijamantija iz slobodnjaka, a Gabijandini je izjednačio samo tri minuta kasnije.

Meč je otišao u produžetke, a tu je Inter bio bolji. Propustio je Zaneti sjajnu priliku u 110. minutu, promašio je prazan gol, ali su neroazuri došli do pobede u 120. minutu. Konfuzna defanziva i korner, centaršut, očajna intervencija Aljardija koji je istrčao u prazno, a Ranokija je glavom prebacio i njega i Portanovu i odveo svoj tim u polufinale.

Inter će se u polufinalu sastati sa pobednikom duela Fiorentina – Roma, a u drugom polufinalu sastaju se Juventus i Lacio.