0

Atletiko lako sa Saragosom

Objavljeno: 13.01.13 u 21:03

falkao

Atletiko Madrid je u 19. kolu Primere došao do pobede nad Saragosom od 2:0, a to je 16-ti trijumf u nizu na Visente Kalderonu za izabranike Dijega Simeonea. Nije bilo dileme ko će biti pobednik na ovom susretu, a kao i svake sezone Atletiko je poveo već u prvom poluvremenu. Gol u 31. minutu postigao je Tijago, a posle dosuđenog jedanaesterca u 38. Radamel Falkao je dao svoj 18. pogodak u sezoni i rešio meč.
Spustio je Atletiko gas u drugom poluvremenu, nije bilo potrebe da se previše zamaraju, jer je trijumf bio obezbeđen.
Madriđani su sada na -8 u odnosu na Barsu, koja tek treba da igra sa Malagom, a Saragosa ostaje 13. sa 22 boda.

U meču koji je odigran pre ovog susreta Sosijedad i Deportivo su podelili bodove, odigrali su 1:1. La Korunja je povela golom Picija, a Baskijci su izjednačili preko Vele. La Korunja je od 64. minuta igrala sa desetoricom posle isključenja Evalda, ali to Sosijedadu nije bilo dovoljno da dođe do tri boda.