AdmiralBet ABA Liga

Budućnost se igrala sa Solnokom

Objavljeno: 12.01.13 u 22:28

budućnost

Budućnost je ostvarila je treću uzastopnu, ukupno desetu pobedu u regionalnom takmičenju i zadržala četvrto mesto na tabeli.

Domaćin je u drugoj četvrtini prvi put stekao dvocifrenu prednost, na poluvremenu imao je 12 poena razlike (52:40), a pitanje pobednika rešio je sredinom trećeg dela meča kada je prednost uvećao na 21 poen (66:45). Razlika je u 38. minutu iznosila i 27 poena (86:59).

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Vladimir Mihailović i Strahinja Milošević sa po 15 koševa.

U mađarskom timu, koji je doživeo 13. poraz u AAB ligi, najbolji je bio crnogorski reprezentativac Sead Šehović sa 19 koševa.

Budućnost će u narednom kolu, 19. januara u Beogradu, igrati sa Partizanom.