0
Evroliga

Real trojkom presudio Žalgirisu

Objavljeno: 11.01.13 u 23:03

Košarkaši Barselone su dočekali aktuelnog šampiona Evrope grčki Olimpijakos i pobedili sa 76:68(18:13, 23:19, 19:20, 16:16).

Katalonci su u ovaj meč ušli sa ciljem da ostvare drugi trijumf u Top 16 fazi. Poveli su sredinom prve četvrtine i čuvali vođstvo do odlaska na odmor. U pojedinim momentima ta prednost je iznosila i 10 poena.

Barsa je na početku treće četvrtine ostala bez Navara koji je doživeo povredu, ali ih to nije poremetilo. Gosti su pokušali da uvedu meč u dramatičnu završnicu, ali nisu uspeli, pa je Barselona na kraju zasluženo slavila.

Najzaslužniji za pobedu Barse bio je Ante Tomić sa 15 poena i 12 skokova, dok je Pit Mikel ubacio 12 poena. Najzapaženiji u Olimpijakosu bio je Jorgos Printezis sa 14 poena.

marcelinho-huertas-fc-barcelona-regal-eb12

Duel Montepaskija i Himkija u Sijeni dobili su domaći košarkaši rezultatom 82:75 (20:27, 19:14, 21:19, 22:15).

Košarkaši Himkija iako tri meseca nisu primili plate, pokazali su se u dobrom svetlu u Italiji. Moskovljani su na startu duela napravili seriju od 16-2 i lako rešavaju prvu četvrtinu u svoju korist. Montepaski je predvođen Bobijem Braunom uspeo dam smanji zaostatak i na odmor ode sa podnošljivih minus 2.

Domaći igrači su tek u samom finišu meča uspeli da slome otpor Himkija. U poslednjem minutu duela uspevaju da se odlepe od rivala i na kraju trijumfuju sa najvećom razlikom na utakmici.

Bobi Braun je predvodio Montepaski sa 20 poena, a dabl dabl učinak ostvario je Tomas Res sa 16 poena i 10 skokova. U Himkiju su najefikasniji bili Kelvin Riversa sa 13 i Krešimir Lončar sa 12 poena.

Posle ova dva meča u F grupi Top 16 faze Evrolige na tabeli vode Kaha laboral i Montepaski sa skorom 3-0, slede Barselona i Himki sa 2-1, Olimpijakos i Makabi sa 1-2, a na začelju se nalaze turski klubovi Bešiktaš i Fenerbahče bez ostvarene pobede.

Real je u Madridu u poslednjem meču 3. kola E grupe dočekao litvanski Žalgiris i u poslednjim trenucima meča trojkom Serhija Rodrigeza slavio sa 75:74 (18:23, 22:17, 14:12, 21:22).

Žalgiris je odlično započeo meč i vodio posle prvih 10 minuta, ali su Madriđani uspeli da izjednače tokom druge četvrtine i na odmor se otišlo nerešenim rezultatom 40:40.

Veoma uzbudljivo je bilo u nastavku utakmice, a timovi su smenjivali u vođstvu. Na kraju kada se činilo da će gosti iz Litvanije odneti pobedu, Serhio Rodrigez je trojkom tri sekunde pre kraja meča doneo radost navijačima Reala.

Nikola Mirotić je bio najbolji u dresu Reala sa 17 postignutih poena, a Rudi Fernandez i Serhio Ljulj su ubacili po 10. U Žalgirisu najviše se istakao Marko Popović sa 21 poenom.

Ranije večeras Efes je trijumfovao nad Albom sa 71:62, pa tabela E grupe izgleda ovako: CSKA 3-0, Real 3-0, Efes 2-1, Panatinaikos 2-1, Žalgiris 1-2, Unikaha 1-2, Alba 0-3, Bamberg 0-3.