Evrokup

Budućnost urnisala Trijumf

Objavljeno: 09.01.13 u 22:37

Čeda

Budućnost je večeras u Podgorici, u prvom kolu I grupe, pobedila ruski Trijumf 90:69 (24:21, 23:23, 15:9, 28:16).

Crnogorski prvak, koji je vodio tokom celog meča, odlučujuću prednost stekao je početkom poslednje četvrtine. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Čedomir Vitkovac sa 24, Aleksa Popović je ubacio 17, a Džerald Li 13 poena. U ruskoj ekipi, koja je doživela prvi poraz u Evrokupu ove sezone, najbolji je bio Tesmin Mičel sa 20 koševa.

U drugom meču I grupe ukrajinski Budiveljnik je u Kijevu savladao turski Banvit 76:69, Vladimir Štimac je postigao 10 poena.

U Zvezdinoj grupi Uniks je savladao Galatasaraj u gostima sa 80:74. Posle prve tri četvrtine rezultat je bio u egalu, da bi u poslednjih deset minuta gosti prelomili meč. U pobedničkom timu najbolji je bio Čak Eidson sa 23 poena od toga 7 vezanih kad se lomio meč.

Zielona Gora je savladala Kahasol sa 76:67 uz odlične partije Dejana Borovnjaka, koji je meč završio sa 16 poena i Olivera Stevića koji je imao 12. Najefikasniji na meču je bio Volter Hodž sa 27 poena. Luka Bogdanović i Milenko tepić nisu imali svoje veče, prvi je imao 6 a drugi dva postignuta poena.