1

Šifrin ubedljiva na Sljemenu

Objavljeno: 04.01.13 u 20:05

sifrin

Mikaela Šifrin bila je ubedljivo najbolja u slalomu u Zagrebu. Vodeća skijašica u generalnom plasmanu Svetskog Kupa Tina Maze ispala je u drugoj vožnji.

Najmlađa pobednica slaloma na Sljemenu 17-godišnja amerikanka Mikaela Šifrin slavila je sa vremenom 2:01.73. Durgo mesto zauzela je Frida Hansdoter iz Švedske sa 1.19 sekundi zaostatka, dok je 3. mesto na podijumu obezbedila kanađanka Erin Milzinski sa 1.76 sekundi zaostatka za pobednicom trke.

Tina Maze je razočarala mnogobrojne navijače koji su došli iz susedne Slovenije da je bodre. U prvoj trci je zauzimala 2. poziciju, ali je u drugoj trci sve upropastila ispadanjem. Slovenačka skijašica je tako izgubila i prvo mesto u generalnom plasmanu u slalomu, ali je ipak zadržala ubedljivo vođstvo u generalnom plasmanu Svetskog Kupa.

Najbolje skijašice sveta nastavljaju takmičenje u Svetskom Kupu spustom u austrijskom St Antonu 12. januara, a dan kasnije nadmetaće se i u superveleslalomu.