ATP

Tipsa na Almagra

Objavljeno: 27.12.12 u 15:43

janko tipsarevic

U prvom meču dana na turniru u Abu Dabiju Janko Tipsarević je bez većih problema savladao Ednija Mareja sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4.

Odnično je Janko otvorio meč i vrlo brzo stigao je do 4:1 u prvom setu. Tek u samoj završnici seta Marej je „pokazao zube“ pa je pri rezultatu 5:3 na Jankovom servisu odigran najneizvesniji gem u meču koji je na kraju pripao našem teniseru.

Drugi set Tipsa je otvorio u istom ritmu i vrlo brzo je stigao do brejka koji je potom sačuvao do kraja seta.

Janko je posle meča rekao da je u velikoj meri zadovoljan pruženim na ovom meču.

„Zaista jesam… Iako je sve ovo egzibicija, nemate svaki dan priliku da igrate protiv Grend slem šampiona. Mislim da sam igrao dobro i to me raduje“, rekao je Tipsarević.

Tipsarević će u polufinalu Mubadabala turnira igrati protiv Nikolasa Almagra koji je naknadno dobio poziv za učešće pošto je Rafael Nadal morao da se povuče sa turnira zbog stomačnog virusa.